Bez kategorii

Poznajmy się

Obecnie (od 2005 roku) mieszkanka Olsztyna, zakochana w Warmii. Miłośniczka wędrówek z plecakiem – nie tylko po Warmii i Mazurach, ale też po górach i dolinach. Zafascynowana słowem i człowiekiem.

Tożsamość

Pochodzę z Warmii i Mazur – z małej miejscowości w powiecie braniewskim, w dawnych Prusach Wschodnich. Mój dom rodzinny był kiedyś domem niemieckiej rodziny. Gdy dorastałam, towarzyszyła mi tęsknota moich dziadków za miejscami, które opuścić musieli, by zamieszkać na Ziemiach Odzyskanych. Uczyłam się szanowania tego, że każdy ma swoją historię. Moja babcia powtarzała, że człowiek nigdy nie jest zbyt biedny, by nie miał się czym podzielić z innymi. Uczyła mnie słuchać i zaraziła mnie miłością do poezji. Gdy przyjechałam do Olsztyna, polubiłam Warmię. Od wielu lat odkrywam piękno różnych regionów Polski: podróżując, zwiedzając, spotykając się, rozmawiając.

Wykształcenie

Skończyłam socjologię i pedagogikę. Wiedzę z obu kierunków wykorzystuję w pracy z ludźmi i dla nich: socjologia pomaga mi w pracy z wykorzystaniem mediów i definiowaniem grup odbiorców, pedagogika przypomina o indywidualnym podejściu do człowieka. Aby poszerzyć swoją wiedzę, skończyłam studia podyplomowe z marketingu i strategii marketingowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje przez udział w różnych kursach i szkoleniach.
Wybrane:

  • Efektywna komunikacja 2021
  • Social media Ninja 2018
  • II Międzynarodowy Kongres Diamenty Sprzedaży 2016
  • Golden Marketing Conference 2016.

Moje doświadczenie zawodowe

W latach 2010-2022 pracowałam w lokalnej grupie mediowej Grupa WM w Olsztynie, wydawcy m.in „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”, internetowych serwisów informacyjnych, miejskich i tematycznych oraz organizatora eventów. W Grupie WM zajmowałam kolejno stanowiska:

  • 2010–2015 – specjalista ds. reklam,
  • 2015–2020 – key account manager,
  • 2020–2022 – manager ds. projektów.

W IV-XI 2022 pracowałam w Banku Handlowym (Citi Handlowy) w Departamencie Obsługi Klienta – Citi Service jako Młodszy analityk ds. obsługi klienta. Pracowałam z klientami korporacyjnymi.

Aktualnie pracuję jako redaktorka w Biurze Mediów w Centrum Marketingu i Mediów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Mam doświadczenie w sprzedaży i pozyskiwaniu sponsorów na różne wydarzenia i produkty mediowe. Pracowałam z klientami z biznesu i samorządów lokalnych – sprzedawałam im rozwiązania reklamowe w mediach (prasa, serwisy online, social media, radio), proponowałam i przeprowadzałam kampanie informacyjne offline i online, organizowałam konferencje. Organizowałam konkursy w lokalnej prasie i miałam kontakt z czytelnikami – mieszkańcami całego województwa i przedstawicielami różnych grup społecznych. Pisałam i koordynowałam projekty – jestem zadaniowa i lubię pracować z ludźmi.

Pracując z klientami uczyłam się cierpliwości i słuchania drugiego człowieka, w końcu sprzedaż zaczyna się od słuchania i otwartości na drugą osobę, a nie od mówienia. Tworzyłam oferty sponsorskie dopasowane do potrzeb mojego pracodawcy i potencjalnych sponsorów.

Praca w sprzedaży nauczyła mnie wytrwałości – nie zawsze od razu widziałam owoce mojej pracy, największe zadania i zlecenia wymagały mojego czasu, zaangażowania, pomysłowości, otwartości, elastyczności. Moi klienci patrzyli nie tylko na to, co im proponuję, ale też jakim jestem człowiekiem.

Moje doświadczenie zawodowe to także wykorzystywanie słowa pisanego – tworzyłam oferty, pisałam teksty do reklam i teksty redakcyjne (w tym wywiady), pisałam wnioski o dofinansowania i projekty, tworzyłam koncepcje do postępowań przetargowych, pisałam scenariusze do eventów. Nawet w czasie pracy w banku znalazłam przestrzeń dla słowa – tworzyłam teksty do magazynu korporacyjnego dla pracowników.

Przykłady moich publikacji:

Moje doświadczenie pracy z grupą

Przez ponad 10 lat posługiwałam jako animator małej grupy w ruchach i wspólnotach katolickich. Prowadziłam zajęcia tematyczne dla młodzieży i dorosłych. Grupy nauczyły mnie pracy zespołowej, zaufania, otwartości na innych i działania nie tylko dla siebie.

Moje zasoby

Jestem kreatywna i otwarta na nowe wyzwania. Mam lekkie pióro i lubię pisać. Posiadam zdolności organizacyjne – przygotowywałam, przeprowadzałam i promowałam różne eventy, w tym konferencje. Lubię ludzi. Potrafię pracować na celach – nie tylko liczbowych. Znam współpracę z mediami tradycyjnymi i cyfrowymi – pracowałam w nich ponad 11 lat. Mam wiedzę z zakresu marketingu, sprzedaży i pracy z klientem. Mam doświadczenie pracy w środowisku międzynarodowym.

Ważne dla mnie

Bliska mi jest misja poszukiwania prawdy w świecie i szacunek do każdego człowieka.
Staram się traktować każdy dzień jako dar i zachwycać się małymi cudami codzienności.
Cenię uczciwość – w pracy i poza nią.

Znajdziesz mnie też na linkedinie.